Osmanlı döneminde kurulan kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası, çiftçilere destek amacıyla amacıyla kurulmuş ancak ardından hizmet alanını geliştirerek bireysel ve kurumsal olarak herkese hizmet vermeye başlamıştır. Müşterilerine kredi, mevduat, yatırım, sigorta gibi hizmetler sunan Ziraat Bankası, teknolojinin gelişmesiyle bu hizmetlerini müşterilerine en kısa ve en hızlı yolla sunmaktadır. Evraklarla banka şubelerinde sıra beklemenin tarih olduğu günümüzde internet şubesi, mobil uygulama ile hatta SMS ile pek çok banka işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz.

ziraat-bankasi

7 gün 24 saat SMS bankacılığı hizmeti sunan Ziraat Bankası, SMS aracılığıyla yapılabilecek banka işlemleri kapsamını oldukça geniş tutmuştur. Operatörünüze bağlı olarak 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilen SMS bankacılığı ile, bakiyelerinizi sorgulayabilir, limit artırabilir ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 4747 numaralı telefon numarası üzerinden hizmetini sürdüren Ziraat Bankası SMS Bankacılığı Hizmeti ile istediğiniz yerde istediğiniz zaman banka işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SMS bankacılığı hizmetlerinden olan Döviz kuru sorgulama işlemleri için “KUR” yazıp, Genç Bankkart başvurusu için “GENC BANKKART”, fon sorgulama işlemleri için “FON” yazıp 4747’ye SMS gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pek çok hizmetini SMS bankacılığı hizmeti üzerinden sunan Ziraat Bankası, kredi başvurularının tümünde SMS başvurularını kabul etmemektedir. Pek çok kredi başvurusu için şubelere gitmeniz gerekmektedir. Şubeye giderek herhangi bir müşteri temsilcisine giderek ihtiyaç, taşıt, konut kredisi başvurularınızı gerçekleştirebilir veya 444 0 000 numaralı telefon aracılığıyla ziraat bankası çağrı merkezini arayarak krediler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Ziraat Bankası genellikle kredi başvurularında kimlik, gelir belgesi ve ikamet belgesi istemektedir. Bazı durumlarda bu belgelere ihtiyaç duyulmayabilir.

Ziraat Bankası SMS bankacılığı aracılığıyla hesap bakiyenizi, kredi kartı limitinizi, OGS bakiyenizi sorgulayabilir; bankkart başvurusu, limit artış talebi ve ek kartı talebinde bulunabilirsiniz. Sonuç olarak Ziraat Bankası SMS Bankacılığı aracılığıyla 7 gün 24 saat bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilir,  bakiyenizi öğrenebilir, hesap hareketlerinizi inceleyebilir, kredi-kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve döviz kurlarınızı sorgulayabilirsiniz. 4747 numaralı telefondan üzerinden sunulan SMS hizmetleri hakkında detaylı bilgiyi ziraat bankası resmi web sitesi üzerinden buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS bankacılığı ile ilgili soru ve sorunlarınızı sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Uzman editörlerimiz kısa sürede sorununuzu inceleyerek sizlere geri dönüş yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde garanti bankası kredi notu, garanti bankası kredi notu öğrenme ve garanti bankası kredi notu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!