Türkiye’nin en eski ve en büyük bankaların biri olan Ziraat Bankası müşterilerine sunduğu maximum kredi kartları ile alışverişle nakit ihtiyacını karşılama ve taksitlendirme hizmeti sunmaktadır. Ancak çoğu zaman bankanın sunduğu kredi kartı limiti bazı müşteriler için yeterli olmayabilmektedir. Bu nedenle kredi kartı limit artırma istemektedir. Bizler de sizlere bu makalemizde ziraat bankası kredi kartı limit artırma nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz. Sayfamızın devamından bilgileri edinebilir ve kredi kartı limit artırma başvurusu yapabilirsiniz.

ziraat-bankasi

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Ziraat bankası kredi kartı verdiği müşterilerine eğer kart limiti yetersiz kalıyorsa limit artırımı hizmeti vermektedir. Örnek olarak 1000 lira limitli kartınız artık size yetersiz geliyorsa, ziraat bankasına başvuru yaparak limit yükseltme talebini iletebilirsiniz. Ziraat Bankası Limit Artırma için banka çeşitli yollardan başvuru kabul etmektedir. Eğer yapacağınız limit yükseltme başvuru 5000 TL’den yüksekse bu başvuruyu en yakın ziraat şubesine giderek gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak limit isteğiniz 5000 TL ve altındaysa aşağıdaki başvuru kanallarından kolaylıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şube yoluyla limit yükseltme başvurusu: 5 bin tl ve üzeri başvurularda olduğu gibi 5 bin tl ve altındaki başvurularınızı da ziraat bankası şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. En yakın ziraat bankası şubesine giderek başvuru talebinizi banka görevlilerine iletebilirsiniz.

Telefon yoluyla limit yükseltme başvurusu: Ziraat bankasının müşterilerine sunduğu 444 00 00 numaralı telefon üzerinden hizmet veren müşteri hizmetleri çağrı merkezi aracılığıyla başvuru talebinizi ziraat bankasına iletebilirsiniz.

ATM yoluyla limit yükseltme başvurusu: Eğer yakınınızda bir banka bulunmuyorsa sahip olduğunuz kredi kartı ile ATM’den kredi kartı limit artıma başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Online internet bankacılığı yoluyla limit yükseltme başvurusu: Sahip olduğunuz müşteri numarası ve müşteri şifresi ziraat bankası online bankacılık hizmetiyle Ziraat Bankasına talebinizi iletebilirsiniz.

Eğer sahip olduğunuz kredi kartı limiti size yetersiz geliyorsa, limit artırma talebinizi sizi zora sokmayacak miktarlarda yapmalısınız. Çünkü banka isteğinizi kabul eder, limitiniz yükselir ve siz kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanır iseniz bankaların gözünde itibarınız zedelenecek ve kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Bu durumlarda ilerde kredi başvurusu yapmak isteğinizde önünüze negatif etken olarak çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde gelir belgesiz kredi başvurusu, gelir belgesiz kredi veren bankalar ve maaş bordrosuz kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!