152 yıldır hizmetlerine devam eden ziraat bankası, tüm vatandaşlara sunduğu hizmetlerle kalitesini her geçen gün artırarak devam etmektedir. Kredi, kredi kartı, banka hesabı gibi hizmetlerin yanında sahip olduğunuz para ve döviz vb. transferine de olanak sağlayan Ziraat Bankası, EFT olarak adlandırılan bu hizmetini haftanın belirli günleri ve belirli saatlerinde gerçekleştirilmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında yer alan banka hesaplarına transfer hizmeti olan EFT’nin ziraat bankası saatlerine sayfanın devamından ulaşabilirsiniz.

ziraat-bankasi

2016 yılında 152 yaşına giren Ziraat bankası, EFT saatlerini 08:30-17:00 arası olarak belirlemiştir. Bu saatlerde yapacağınız transfer işlemleri aynı gün karşı hesaba iletilir. Ziraat bankası eft sorgulama işlemi hakkındaki detaylı bilgi sayfamızın devamındadır.

Ziraat Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Resmi tatiller hariç hafta içi günlerde yapacağınız EFTler yaklaşık 10 dakika içerisinde karşı hesaba iletilmektedir. Ancak bazı durumlarda bankadan kaynaklı teknik aksaklıklar ve yoğunluktan dolayı işlemin tamamlanması yarım saati bulmaktadır. Eğer eft yapmanızın ardından yarım saat geçmiş ve para karşı hesaba geçmemiş ise, 444 0 000 numaralı telefondan ziraat bankası müşteri hizmetlerini arayarak eft sorgulayabilirsiniz. Karşınıza çıkan çağrı merkezi personeli sizi durum hakkında bilgilendirecektir.

Hafta sonu dahil olmak üzere Pazartesi 08:30’dan önce ve Cuma 17:00’den sonra yapacağınız eftler banka tarafından talimat olarak alınır ve haftanın ilk iş günü olan pazartesi günü 08:30 işleme alınarak karşı hesaba iletilir. Eğer eftnizi resmi tatil günlerinde yapmış iseniz, para tatilden sonraki ilk iş gününde karşı hesaba geçer.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Birçok bankada olduğu gibi Ziraat Bankası’da yaptığı eft işlemlerine karşılık olarak belirli miktarlarda eft ücreti talep etmektedir. Şube, internet bankacılığı, ATM, mobil uygulama üzerinden yapacağınız eftler farklı ücretlerle değerlendirilmişlerdir. Eğer eft işleminizi şube aracılığıyla yaparsanız banka 30 TL‘den başlayarak gönderdiğiniz miktara göre değişen bir miktar talep etmektedir. Her ne kadar gönderdiğiniz miktara göre değişse de bankanın eft işlemlerinde sizden alacabileceği maksimum tutar 500 TL‘dir. Eğer EFT işleminizi ATM aracılığıyla yaparsanız banka 5 TL kesinti uygulamaktadır. ziraat.com.tr üzerinden internet bankacılığı ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan işlemlerde ise 2 TL almaktadır.

Ziraat bankası eft saatleri ve eft sorgulama hakkında soru ve sorunlarınızı sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz en kısa sürede sorularınıza geri dönüş yapacaktır.

Bir önceki yazımız olan Odeabank EFT Saatleri başlıklı makalemizde odeabank, odeabank eft saatleri ve odeabank eft saatleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!