20 bine yakın personeli bünyesinde barındıran 1000’den fazla şube ve 4000’den fazla ATM ile müşterilerine kredi, kredi kartı, vadeli ve vadesiz hesap hizmetleri sunan Yapı kredi bankası, büyüklük açısından türkiye’deki 4. özel bankadır. Kredi, kredi kartı gibi hizmetlerin yanında Yapı kredi müşterilerine para, döviz vb. transfer hizmetleri de sunmaktadır. Bankanın belirlediği ücret karşılığında yurtiçi ve yurdışındaki başka bankalarda yer alan hesaplara transfer hizmeti yapabilirsiniz. Yapı kredi’nin transfer hizmeti olan EFT işleminin saatlerine ve eft sorgulama hakkındaki detaylı bilgiye sayfanın devamından ulaşabilirsiniz.

yapi-kredi-bankasi

Yapı kredi eft hizmetini kullanmak isteyen müşterileri için eft saatlerini 09:00 – 16:45 olarak belirlemiştir. Bu saatler arasında yapacağınız transferler aynı gün karşı hesaba ulaşır. Ancak yapı kredi bankası 16:45’e kadar transfer yapamamış müşterileri için ekstra ücret dahilinde geç eft olarak adlandırdığı 17:20’ye kadar transfer hizmeti sunmaktadır. Normal eft işlemine göre oldukça pahalı olan geç eft işlemi yerine 16:45’e kadar gerçekleştirebileceğiniz normal eft işlemini tavsiye ediyoruz.

Yapı Kredi EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı kredi bankasında resmi tatiller dışındaki hafta içi günlerde 09:00 ve 16:45 saatleri arasında yapacağınız EFT işlemleri ortalama 10 dakika sonra karşı hesapta olur. Bu süre bankadan kaynaklı teknik sorunlar ve yoğunluktan dolayı 30 dakikayı bulabilir. Eğer 30 dakika sonunda gönderdiğiniz para veya döviz karşı hesaba ulaşmamış ise 444 0 444 numaralı telefondan yapı kredi müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak eft sorgulama yapmalısınız. Böylelikle eft’nin ne zaman hesaba geçeceğini öğrenebilirsiniz.

Hafta sonları dahil olmak üzere Cuma 16:45’ten sonra ve Pazartesi 09:00’dan önce yapacağınız eft işlemleri, banka tarafından talimat olarak alınır ve haftanın ilk iş günü olan Pazartesi günü sabah 9’da işleme alınarak karşı hesaba iletilir.

Yapı Kredi EFT Ücretleri Ne Kadar? 

EFT işlemlerinde hız olarak iyi bankalardan biri olan Yapı Kredi, şubeden yapılan para gönderme işlemlerinde 40 TL‘den başlayan ve göndereceğiniz miktara göre değişen maksimum 350 TL olan eft ücreti tahsil etmektedir. yapikredi.com.tr adresi üzerinden internet bankacılığı kullanılarak yapılan transfer işlemlerinde 3.5 TL gibi bir fiyat alan banka, eğer bu işlemi yapı kredi müşteri hizmetleri çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirirseniz 18 TL gibi bir kesinti yapmaktadır. Ancak eft işleminizi yapı kredi mobil uygulaması üzerinden yaparsanız banka eft işlemi karşılığında 3 TL almaktadır.

Yapı kredi bankası eft hakkında soru ve sorunlarınızı sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilir ve uzmanlarımız tarafından sorununuzun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TEB EFT Saatleri başlıklı makalemizde teb, teb eft saatleri ve teb eft saatleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!