Vakıfbank’ın da aralarında bulunduğu 9 banka tarafından kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen kredi notu, Vakıfbank’ın müşterilerine kredi ve kredi kartı verirken aradığı en önemli faktörlerden birisidir. Kredi notu düşük müşterilerinin başvurularında genellikle olumsuz yanıt veren Vakıfbank bu konuda kredi notu yüksek müşterilerine öncelik tanımaktadır. Siz de vakıfbank kredi notu öğrenmek istiyorsanız sayfamızın devamından gerekli bilgiyi edinebilir ve kredi puanı sorgulayabilirsiniz.

vakifbank

Vakıfbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulan Findeks tarafından kontrol edilen kredi notu için bankaların size güven seviyesidir diyebiliriz. Findeks’in 0 ve 1900 arasında belirlediği banka kredi notuna göre bankalar size kredi ve kredi kartı verme konusunda güvenirler. Borç durumunuz, borç ödeme düzenliliğiniz ve kredi arayışı gibi faktörlerin etkilediği kredi notunuz ne kadar yüksekse kredi alma ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır.

Daha önce vakıfbank’tan kredi veya kredi kartı almış ve bu borçlarınızı gecikmiş ödemiş veya hiç ödememiş iseniz vakıfbank kredi notunuz düşecek ve tekrardan kredi alma ihtimaliniz o kadar azalacaktır. Vakıfbank kredi notunuzu öğrenmek için findeks.com internet adresini kullanabilir veya SMS yoluyla kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

findeks-kredi-notu

Birkaç dakika içerisinde TC Kimlik numaranız ve cep telefon numaranız ile rahatlıkla kayıt olabileceğiniz findeks.com adresi üzerinden kredi kartı ve banka kartınızla 5 TL gibi bir ödeme yaparak vakıfbank kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu ve risk raporunuzu kısa sürede hazırlayarak size teslim eden findeks haricinde kredi notu sorgulama işleminizi SMS yoluyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank ve KKB’nin ortak olarak geliştirdiği Elektronik Rapor sistemine kayıt olarak SMS yoluyla rahatlıkla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. “kkb.com.tr”den veya en yakın vakıfbank şubesine başvurarak kayıt olabileceğiniz sistemin ardından Riskim yazıp arada bir boşluk bırakarak TC Kimlik numaranızın son 4 hanesini 4552‘ye gönderek sorgulayabilirsiniz. Örnek SMS: “Riskim 6789”

Bunların dışında Avea ve Turkcell operatörlerinin sunduğu hizmet olan Findeks kredi notu sorgulama işlemi için, vakıfbank’ta kayıtlı telefon numaranız ile TC Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi aralarında boşluk bırakıp 1122’ye SMS gönderek öğrenebilirsiniz. Operatörler bu işlem için sizlerden 9 TL tahsil etmektedir. Örnek SMS: “9876543210 1986”

Vakıfbank kredi notu sorgulama ve öğrenme işlemleri ile alakalı soru ve sorunlarınızı sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilir ve alanında uzman kadromuz tarafından en kısa sürede cevapları alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde akbank, akbank kredi notu ve akbank kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!