1954 yılında kurulmuş olan Vakıfbank diğer adıyla Vakıflar Bankası 2014 yılı raporlarına göre aktiflik açısından Türkiye’nin en büyük 7. bankasıdır. Yaygın şube ve atm ağıyla müşterilerine sorunsuz hizmet vermeyi hedefleyen Vakıfbank, müşterilerine para transferi konusunda EFT hizmeti sunmaktadır.

vakifbank

Elektronik fon transferi olan EFT, Vakıfbank’da haftanın her günü ve her saatinde gerçekleştirilememektedir. 7/24 gerçekleştirilebilen Vakıfbank müşterileri arasındaki havale hizmeti dışında, EFT işlemleri haftasonu gerçekleştirilememektedir. Başka bankalardaki veya yurtdışındaki bankalara para,döviz vb. transferi hizmeti olan EFT, Vakıfbank’da hafta içi günlerde 08:30 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Cumartesi ve pazar günleri yapacağınız EFT işlemleri, pazartesi günü 8:30’dan sonra işleme alınır ve herhangi bir sorun olmazsa pazartesi günü karşı hesaba geçer. Saat 17:00’den sonra yapılan EFT işlemleri ise ertesi iş gününde işleme alınır.

Vakıfbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Sabah 08:30 ve 17:00 saatleri arasında Vakıfbank’ta yapacağınız EFT işlemleri haftasonu ve özel tatil günleri dışında işleminizi gerçekleştirmenizden ortalama 10 dakika sonra hesapta olur. Teknik aksaklıklar ve yoğunluktan dolayı 30 dakikaya kadar para karşı hesaba geçmez ise 0850 222 0724 numaralı telefondan Vakıfbank Müşteri hizmetlerini arayarak EFT işleminizin durumunu sorgulayabilirsiniz.

Vakıfbank EFT Ücreti Ne Kadar?

Vakıflar Bankası‘ndan yapacağınız EFT işlemlerinde eğer şube kanalıyla EFT işleminizi gerçekleştirirseniz 500.000 TL’ye kadar olan ödemelerde banka %0.4 oranında ücret alır. Eğer internet şubesi aracılığıyla EFT işleminizi gerçekleştirirseniz Vakıfbank EFT ücreti 2.5 TL olarak sizden alınır. Ancak bunların dışında müşteri hizmetlerinden telefon ile gerçekleştireceğiniz EFT işlemlerinde banka sizden 10 TL tahsil eder.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde iş bankası, iş bankası başvuru sonucu ve iş bankası başvuru sonucu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!