“Herkesin değil, sizin bankanız” sloganıyla 2012 yılında ülkemizde hizmetlerine başlayan Odeabank, müşterilerine kredi, kredi kartı, banka hesabı gibi hizmetlerinin yanında yurtiçi ve yurtdışındaki bankalara transfer hizmeti olan EFT hizmeti de sunmaktadır. Başka bankalardaki müşterilerin hesap numarası veya IBAN numarası ile gönderebileceğiniz para veya döviz, Odeabank eft saatleri içerisinde aynı gün karşı hesapta olmaktadır. Yazımızın devamından odebank eft saatlerine ulaşabilir ve paranın karşı hesaba geçip geçmediğini anlamak için odeabank eft sorgulama işleminin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

odeabank

Başka bankalara para veya döviz transferi olan EFT, odebank’ta belirli saatler ve günler içerisinde yapılmaktadır. Odebank 2016 yılı için eft saatlerini 08:30-17:00 saatleri arasını belirlemiştir. Bu saatler arasında yapacağınız eftler odeabank tarafından aynı gün karşı tarafa iletilmektedir.

Odebank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Resmi tatiller hariç hafta içi 08:30 ve 17:00 saatleri arasında yapacağınız eftler aynı gün karşı hesaba iletilir. Ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçen para veya dövizin iletilmesi bazı teknik aksaklıklar veya yoğunluktan dolayı 30 dakikayı bulabilmektedir. Eğer 30 dakika içerisinde gönderdiğiniz tutar karşı hesaba geçmemiş ise 444 8 444 numaralı telefondan Odeabank müşteri hizmetlerini arayarak eft sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve tutarın ne zaman karşı hesaba geçeceğini öğrenebilirsiniz.

Haftasonları dahil olmak üzere eğer EFT işleminizi Cuma 17:00’den sonra ve Pazartesi 08:30’dan önce veya resmi tatillerde gerçekleştirdiyseniz, yaptığınız bu işlem banka tarafından talimat olarak alınır ve ilk iş gününde karşı hesaba iletilir. Hafta sonları yapacağınız EFTler pazartesi işleme alınırken, resmi tatillerdeki transferleriniz, tatilden sonraki ilk iş gününde karşı hesaba iletilir.

Odeabank EFT Ücretleri

Çoğu bankada olduğu gibi Odeabank’ta EFT işlemlerinizden belirli oranlarda ücret tahsil etmektedir. Şubeden yapacağınız EFT işlemlerinde göndereceğiniz miktara göre değişen ancak en az 35 TL ve en fazla 250 TL olan eft ücreti almaktadır. odebank.com.tr üzerinden internet bankacılığı ile yapacağınız işlemlerde 4 TL tahsil eden odeabank, aynı ücreti odeabank mobil uygulaması üzerinden de almaktadır.

Eğer odebank eft işlemleri ile ilgili soru veya sorununuz bulunuyorsa, sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilir ve alanında uzman editörlerimiz tarafından en kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TEB Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde teb findeks notu, teb kredi notu ve teb kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!