Cumhuriyet döneminin ilk özel bankası olma ünvanını elinde bulunduran ve Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye İş Bankası bireysel ve kurumsal anlamda hizmet veren en büyük özel bankadır. Yaklaşık 90 yıllık bir geçmişe sahip olan iş bankası verdiği hizmetlerle kalitesini her geçen gün artırmaktadır.

turkiye-is-bankasi

Farklı banka hesaplarına para ve döviz gönderim hizmeti olan Elektronik Fon Transferi (EFT) iş bankası‘nda belirli saatlerde yapılmaktadır. Dünyanın her yerinden istediğiniz bankaya para gönderme imkanı sunan EFT hizmeti iş bankasında hafta içi günlerde pazartesiden cumaya kadar 09:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektir.

İş Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Hafta içi günlerde yapacağınız başka banka ve hesaplara para-döviz gönderme işlemi olan EFT, gönderimi yapmanızdan maksimum 10-15 dakika içerisinde karşı hesapta olur. Mesai saatleri dışında yapacağınız eft işlemleri, ertesi günki mesai saatinde gönderilir. Cumartesi ve pazar günü yapacağınız eft işlemleri pazartesi günü saat 09:00’dan sonra gerçekleştirilir.

İş Bankası EFT Ücreti Ne Kadar?

Diğer bankalarda olduğu gibi Türkiye iş bankası’da yapılan EFT işlemlerinden belirli miktarda para almaktadır. İş bankası EFT ücreti 3.5 TL’den başlamaktadır. İş Bankası eft ücretleri hakkında detaylı bilgiyi kendi web sitesinden buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Findeks Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde findeks, findeks kredi notu ve findeks kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!