Dünya genelinde hizmet veren bir banka olan HSBC, dünyanın en köklü bankalarından birisidir. 1865 yılında kurulan banka bugüne kadar müşterilerine kredi, kredi kartı ve banka hesabı gibi çeşitli alanlarda hizmetler sunmuş ve bu hizmet kalitesini de her geçen gün artırmaktadır. Hong Kong merkezli olan HSBC, Türkiye hizmetleri dahilinde müşterilerine yurtiçi ve yurtdışında yer alan farklı bankalarda yer alan hesaplara da transfer yapma hizmeti sunmaktadır. EFT (elektronik fon transferi) olarak adlandırılan bu hizmeti sunan HSBC’nin, eft saatlerine sayfamızın devamından ulaşabilir ve hsbc eft sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

hsbc

Para, döviz vb. transferi olan EFT, HSBC bankasında 09:00-17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içi hergün bu saatler arasında yapacağınız eft’ler aynı gün karşı bankanın hesabına geçmektedir.

HSBC EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

09:00 ve 17:00 saatlerini eft saatleri olarak belirleyen HSBC’de, yapacağınız işlemler ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Ancak bazı durumlarda yaşanan aksaklıklardan dolayı paranın karşı hesaba geçmesi 30 dakikayı bulabilmektedir. Eğer 30 dakika içerisinde paranız karşı hesaba geçmemiş ise 0850 211 0 111 numaralı telefondan hsbc müşteri hizmetlerini arayarak EFT sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cuma akşam 5’den sonra ve Pazartesi sabah 9’dan önce hafta sonu da dahil olmak üzere yapacağınız transfer işlemleri banka tarafından talimat olarak alınır ve ilk iş günü olan pazartesi sabah 9’da işleme alınarak karşı hesaba gönderilir. Resmi tatillerde yapacağınız gönderme işlemleri ise, tatilden sonraki ilk iş gününde karşı hesaba geçer.

HSBC EFT Ücretleri

HSBC bankası şube aracılığı ile yapılan eftlerde 42 TL‘den başlayan ve göndereceğiniz miktara göre değişen bir eft ücreti talep etmektedir. Göndereceğiniz miktara göre değişse de bankanın sizden talep edeceği en yüksek eft ücreti 375 TL‘dir. Eğer eft işleminizi hsbc internet bankacılığı aracılığı ile yaparsanız bu ücret 3.5 TL olmaktadır.

HSBC eft saatleri ve eft sorgulama işlemi hakkındaki soru ve sorunlarınızı sayfanın devamında yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilir ve alanında uzman kadromuzdan en kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye İş Bankası Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde iş bankası, iş bankası kredi notu ve iş bankası kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!