1933 yılında kurulan ve “Üreten Türkiye’nin Bankası” sloganıyla hizmetlerini sürdüren Halk Bank, dünyanın en büyük bankalarından birisidir. 900’den fazla şube 4000’e yakın ATM’si bulunan Halkbank, para, döviz vb. transferi yapmak isteyen müşterileri için şubeden ve online olarak EFT hizmeti sunmaktadır.

halkbank

EFT işlemini Halk Bankasında haftanın hergünü ver her saati gerçekleştirebilirsiniz. Ancak para transferi hafta sonları gerçekleşmez. Yaptığınız EFT işlemi talimat olarak değerlendirilir ve ilk iş günü olan pazartesi günü işleme alınır. Özel günler ve hafta sonları hariç her gün hizmet veren Halkbank EFT saatleri 08:30 -17:00 saatleri arasındadır. Saat 17:00’den sonra, resmi tatillerde ve haftasonlarında yapacağınız EFT işlemleri ilk iş gününde karşı hesaba geçer.

Halk Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Diğer bankalarda olduğu gibi Halkbank’da EFT işlemlerinde oldukça hızlı davranmaktadır. Hafta için günlerde saat 08:00 ve 17:00 saatleri arasında yapacağınız EFT işlemleri ortalama 10 dk içerisinde karşı hesaba geçer. Herhangi bir teknik aksaklık veya yoğunluktan dolayı 30 dakikaya kadar para karşı hesaba geçmezse 444 0 400 numaralı Halk Bankası Müşteri hizmetlerini arayarak eft sorgulayabilirsiniz.

Halk Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar?

Elektronik fon transferi olan EFT işlemi için Halkbankası şubelerden yapılan işlemlerde %0.5 oranında işlem ücreti tahsil etmektedir. Eğer işleminizi müşteri hizmetleri olan dialog merkezinden telefonla yaparsanız Halk bankası 3.95 TL kesmektedir. İnternet üzerinden yapılan online eft işlemlerinde ise 1.95 TL tahsil etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nasıl Sorgulanır? başlıklı makalemizde findeks, kredi notu ve kredi notu hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!