Bankaların müşterilerine sunduğu en büyük hizmetlerden biri şüphesiz ki kredilerdir. Müşterilerinin konut, taşıt gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla nakit ihtiyaçlarını giderdiği kredi hizmeti için bankalar müşterilerden pek çok belge istemektedir. Kimlik, gelir belgesi, ikametgah bu belgelerden en önemlileridir. Eğer siciliniz temizse ve kredi notunuz uygun değerlerde ise bankalar size kredi hizmetini sunmaktadır.

Bazı durumlarda bankalar müşterilerinden kredi için gelir belgesi istememektedir. Gelir belgesiz kredi adı altında yılın belirli zamanlarda sunulan bu hizmet de, gelir belgesi veya maaş bordrosuna ihtiyaç duymadan kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bankanın kredi hizmeti için uygun koşulları sağlıyorsanız bankalar sizlere kredi hizmetini sunacaktır.

Gelir Belgesiz  Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar diye bir tabir aslında doğru değildir. Bankalar kredi hizmetini verdiği müşterisinin geri ödemelerini zamanında yapıp yapmayacağına karar verebilmek için gelir belgesi veya maaş bordrosu istemektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yılın belirli dönemlerde bankaların yaptığı “gelir belgesiz kredi” kampanyalarının dışında böyle bir hizmet söz konusu değildir. Ancak çalışıyor iseniz ve maaşınızı bir banka aracılığıyla alıyorsanız, bankalar sizden gelir belgesi veya maaş bordrosu istemezler. Maaşınızı banka yoluyla aldığınız için bir nevi banka sizin gelir belgenize sahiptir ve maaşınızı aldığınız bankaya kimliğiniz ve talep ettiği diğer belgeleri götürerek kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Eğer çalışıyor iseniz ve maaşınızı banka aracılığıyla alıyorsanız, gelir belgesiz kredi veren bankalara iş bankası, vakıfbank, garanti bankası ve odebank’ı örnek gösterebiliriz. Maaşınızı aldığınız banka eğer başka bankaysa kredi başvurusunda büyük ihtimalle maaş bordrosu isteyecektir. Maaş bordrosuz kredi veren bankalar hakkındaki soru ve sorunlarınızı sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. En kısa sürede uzmanlarımız tarafından sizlere geri dönüş yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Finansbank EFT Saatleri başlıklı makalemizde finansbank, finansbank eft ne zaman hesaba geçer ve finansbank eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!