Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olan Garanti bankası, yıllardır müşterilerine kredi, mevduat hesabı, yatırım gibi hizmetler sunmaktadır. Müşterilerinin nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla sunduğu kredi hizmeti, pek çok müşterisi tarafından kullanılmaktadır. Ancak garanti bankası, kredi hizmetini sunarken müşterilerinde birkaç koşul aramaktadır. Bankanın aradığı koşulların en önemlisi kuşkusuz ki, sizin bankalar ile önceki ilişkileriniz ile belirlenen kredi notudur. Borç durumunuz, ödeme alışkanlıklarınız gibi faktörler göz önüne alınarak Findeks tarafından belirlenen kredi notu, kredi veya kredi kartı başvurularınızda sizin önemli referansınızdır.

garanti-bankasi

Garanti bankasının da aralarında bulunduğu 9 banka tarafından kurulan Findeks, müşterilere 0 ile 1900 arasında bir kredi puanı vermektedir. Mevcut borç durumu, ödeme alışkanlıkları gibi faktörler göz önüne alınarak belirlenen kredi notunda 0 puana sahip bir kişi en riskli olarak değerlendirilirken, 1900 puana sahip bir kişiye için kredi veya kredi kartı hizmeti sunmada herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Bankaların müşterilerine duyduğu güven olarak adlandırabileceğimiz kredi notunu öğrenmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bunların en yaygını Findeks.com üzerinden TC kimlik ve cep telefonu numaranız ile kayıt olarak yaptığınız sorgulama işlemidir. Birkaç dakika içerisinde kayıt olarak yapabileceğiniz kredi notu sorgulama hizmeti için Findeks, 5 TL gibi bir fiyat talep etmektedir. Kredi kartı veya banka kartı ile findeks.com üzerinden güvenli bir şekilde ödeme yaparak kredi notunuzu öğrenebilir, risk raporunuzu alabilir ve arzu ederseniz danışmanlık hizmeti edinebilirsiniz.

Eğer Garanti bankası internet bankacılığını kullanıyorsanız, sorgulama işleminizi bankanın internet sitesi olan garanti.com.tr üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yaptığınız “Garanti Bankası İnternet Şubesi”nde “Başvurular > KKB Raporları” menüsünü takip ederek Kredi Risk Raporu ve Çek Raporunuzu öğrenebilirsiniz. Raporlar dahilinde banka size, mevcut borç durumunuz, kredi veya kredi kartı ödeme performansı ve limit bilgileriniz ile kredi notunuzu bildirmektedir.

findeks-kredi-notu

İnternet şubesi veya findeks dışında, AVEA ve TURKCELL operatörlerinden herhangi birini kullanıyorsanız cep telefonunuz ile sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  SMS ile kredi notu sorgulama olarak adlandırılan bu hizmet ile cep telefonunuzdan göndereceğiniz kısa mesaj ile dakikalar içerisinde findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. TC Kimlik numaranız ve doğum tarihinizi aralarında boşluk bırakarak “1122“ye SMS olarak gönderdiğiniz takdirde operatörünüz dakikalar içerisinde sizlere kredi notunuz hakkında bilgi vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye İş Bankası SMS ile Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde türkiye iş bankası hızlı kredi başvurusu, türkiye iş bankası kredi başvurusu ve türkiye iş bankası sms ile kredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!