Türkiye’nin sayılı bankalarından biri olan Garanti Bankası, hesap açma işlemlerinde sağladığı kolaylıkları aynı zamanda hesap kapatma işlemlerinde de müşterilerine sunmaktadır. Borcunuz bulunmadığı takdirde hızlıca kapatma işleminde herhangi bir ücret ödemezsiniz.1946 yılında Ankara’da kurulan ve Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olarak kabul gören müşterilerine “Başka bir arzunuz?” sloganıyla hizmetlerine devam eden Garanti Bankası’nda sahip olduğunuz vadeli veya vadesiz hesapların hesap kapatma işlemi hakkındaki detaylı bilgiyi sayfamızın devamından öğrenebilirsiniz.

garanti-bankasi

Garanti Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır?

Garanti bankası hesabını kapatmak için yapılabilecek en kolay ve kesin yol en yakın şubeye gitmektir. Şubeye gidip kısa süre içinde hesabınızı kapatabilirsiniz. Banka kartınız, kimliğiniz ve dilekçeniz ile hesap kapatma başvurusu yapabilirsiniz. Bazı durumlarda Garanti bankası müşterilerinden hesap kapatma işlemi için telefon, elektrik, su gibi banka hesabının sahibinin üzerine kayıtlı olan faturalar da isteyebilmektedir. Siz yine de hesap kapatma işlemi için şubeye giderken yanınızda en az bir adet fatura bulundurun. Fatura, kimlik ve banka kartınızı yanınıza aldıktan sonra şubede hesap kapatma dilekçesini doldurarak başvurunuzu bir banka yetkilisine bildirebilirsiniz. Bankada dolduracağınız hesap kapatma dilekçesi şu şekildedir:

Garanti Bankası Hesap Kapatma Başvuru Dilekçesi

TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Garanti Bankası ………..…….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres:………………………………

…./…./20..

 Ad – Soyad
İmza

Şubeden yapılabilen garanti bankası hesap kapatma işlemi gerekli koşullar sağlandığı takdirde online olarak internet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Eğer hesabınızı internet üzerinden açmışsanız 35 bin TL’ye kadar bir bakiyesi bulunuyorsa hesabınızı internet üzerinden kapatabilirsiniz. 35 bin TL ve üzeri bakiyesi var ise şubeye gitmeniz gerekmektedir. Eğer vadeli veya vadesiz banka hesabınızı şubeden açmışsanız, hesabınızı kapatmak için şubeye gitmelisiniz ve hesap bakiyeniz 0 TL olmalıdır. Hesabınızda para bulunması durumunda bu parayı başka bankadaki hesabınıza EFT ile gönderebilir veya paranızı çekebilirsiniz. Hesabınızın 0 TL olması ve bankaya borcunuzun bulunmaması durumunda yukarıdaki dilekçe ile en yakın garanti bankası şubesine başvurabilirsiniz. Aklınıza takılan diğer soruları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere sorabilir veya 444 0 333 nolu telefondan Garanti Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Finansbank EFT Saatleri başlıklı makalemizde finansbank, finansbank eft ne zaman hesaba geçer ve finansbank eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!