Türkiye’nin sayılı bankalarından biri olan Garanti Bankası, EFT hizmeti ile müşterilerine başka bankadaki hesaplara para ve döviz vb. transferi imkanı sunmaktadır. Haftanın belirli günleri ve belirli saatlerinde hızlı bir şekilde EFT işlemini gerçekleştiren Garanti Bankası’nın EFT saatleri ve EFT ücretlerine sayfamızın devamından ulaşabilirsiniz. Şube, ATM, müşteri hizmetleri çağrı merkezi ve internet bankacılığı aracılığıyla yapabileceğiniz EFT işlemleri, garanti bankasının android ve ios işletim sistemine sahip telefonlar için yayınladığı mobil uygulama aracılığı ile de yapılabilmektedir.

garanti-bankasi

1946 yılında kurulmuş olan Garanti Bankası’nda EFT işlemleri saat 09:00 ve 17:15 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir. Resmi tatiller hariç, Pazartesi ve Cuma dahil olmak üzere hafta içi yapacağınız EFT işlemleri aynı gün karşı hesaba geçer. Bu günler ve saatler dışında yapacağınız transfer işlemleri, talimat olarak alınır ve ilk iş gününde işleme koyulur.

Garanti Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Garanti bankasında hafta içi 09:00 ve 17:15 saatleri arasında yapacağınız EFT, karşı hesaba ortalama 10 dakika sonra geçer. Ancak bazı teknik sorunlar ve yoğunluktan dolayı bu süre 30 dakikaya kadar ulaşmaktadır. Eğer 30 dakikadan sonra EFT karşı hesaba geçmemiş ise garanti bankası müşteri hizmetleri çağrı merkezini 444 0 333 numaralı telefondan arayarak EFT sorgulayabilirsiniz

Garanti Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar?

Garanti bankası şubeden yapılan EFT işlemlerinde transfer edeceğiniz tutara bağlı olarak 15 TL ile 50 TL arasında EFT ücreti talep etmektedir. Ancak işleminizi internet şubesini kullanarak online olarak gerçekleştirirseniz eft ücreti 3.5 TL olarak belirlenmiştir. Mobil uygulamayı kullanarak EFT işlemi gerçekleştirirseniz banka sizden işlem karşılığında 2.5 TL tahsil etmektedir. Yine aynı şekilde transfer işleminizi müşteri hizmetlerini arayarak telefon bankacılığı ile yapmak isterseniz banka sizden 15 TL ile 50 TL arasında ücret tahsil etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır? başlıklı makalemizde ziraat bankası, ziraat bankası kredi kartı limit artırımı ve ziraat bankası kredi kartı limit artırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!