“Bizce Mümkün” sloganıyla 1987 yılından bu yana hizmetlerini sürdüren Finans Bankası, ülke çapında 650’den fazla şube ve 3000’e yakın ATM noktası ile hizmet vermektedir. Kurumsal ve bireysel müşterilerine kredi, kredi kartı, banka hesabı gibi hizmetler sunan Finansbank‘ın en önemli hizmetlerinden birisi de müşterilerine para, döviz transferi olan EFT (elektronik fon transferi)’dir. Müşterilerinin sahip oldukları para veya dövizi başka bankadaki hesaplara ve kişilere aktarılmasına imkan veren Finansbank, EFT işlemlerini belirli gün ve belirli saatlerde gerçekleştirmektedir. Yazımızın devamından Finans bankası eft saatlerine ulaşabilir ve eft’nin ne zaman hesaba geçeceğini sorgulayabilirsiniz.

finansbank

Finansbank’ta EFT işlemi haftanın her günü ve her saatinde gerçekleştirebilir. Ancak eft’nin karşı hesaba geçmesi için resmi tatiller dışında olması gerekmektedir. Pazartesi’den Cuma’ya saat 09:00-17:00 saatlerinde yapacağınız EFT işlemleri karşı hesaba geçer. Bu saatler dışında yapacağınız EFT işlemleri talimat olarak alınır ve ilk iş gününde işleme koyulur.

Finansbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer? 

Resmi tatiller ve hafta sonları dışında saat 09:00-17:00 saatleri arasında yapacağınız EFT işlemleri ortalama 10 dakika sonra karşı hesaba geçer. Yoğunluk ve teknik sorunlardan dolayı eft’nin karşı hesaba geçmesi bazen 30 dakikaya kadar sarkabilir. Eğer 30 dakika sonrasında eft karşı hesaba geçmemiş ise 0850 222 0 900 nolu telefondan Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak eft sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Finansbank EFT Ücreti Ne Kadar?

Finansbank şubelerinden saat 09:00 ile 16:00 saatleri arasında yapacağınız EFT işlemlerinde bankanın sizden tahsil ettiği eft ücreti, göndereceğiniz paranın miktarına bağlı olarak %4 ile %5 arasında değişmektedir. Eğer 16:01 ile 17:00 saatleri arasında işleminizi gerçekleştirirseniz banka bu işlemi geç EFT olarak değerlendirecek ve sizden 6 TL daha tahsil edecektir.

Eğer EFT işleminiz için internet şubesini tercih ederseniz, saat 09:00 ve 16:00 arasında yapacağınız işlemlerde banka size 3.25 TL kesinti uygulayacaktır. Eğer ki 16:00 ve 17:00 saatleri arasında işleminizi gerçekleştirirseniz finansbank eft ücreti 6 TL olacaktır. Bankanın bir diğer önemli eft kanalı olan finansbank mobil uygulaması üzerinden EFT işlemi gerçekleştirirseniz banka sizden eft ücreti olarak 2 TL tahsil edecektir. ATM’lerden yapılan eft işlemlerinde ücret 5 TL olarak belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Halk Bankası EFT Saatleri başlıklı makalemizde halk bankası, halk bankası eft ne zaman hesaba geçer ve halk bankası eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!