Ev hanımları çoğu zaman nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla kredi almak istemektedir. Ancak düzenli bir gelirleri bulunmadığı için bu istekleri genellikle olumsuz bir şekilde sonuçlanmaktadır. Bankalar yaptıkları kampanyalar ile artık ev hanımlarının da kredi almasının önünü açmışlardır. Ev hanımlarını ticaret hayatına kazandırmak ve kendi ayaklarının üzerinde durmasını sağlamak amacıyla bankalar ev hanımlarının da kredi almasının önünü açmışlardır. Herhangi bir bankada birikim hesabınız bulunuyorsa, herhangi bir geliriniz varsa veya eşiniz sigortalı olarak bir yerde çalışıyorsa ev hanımı olarak siz de rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Bankalar, ev hanımlarını da iş hayatına kazandırmak amacıyla yaptıkları bu çalışmada, ev hanımlarını normal müşterilerden ayrı tutarak düşük faizli kredi hizmeti sunmaktadır. Ev hanımlarının aylık gelirinin 12 katına kadar kredi hizmeti veren bankalar, yapılan başvurulara genellikle aynı gün veya 1 gün sonra geri dönüş sağlamaktadır. Bankalar genellikle ev hanımlarına masrafsız ve düşük faizli kredi seçeneğini sunmaktadır. Herhangi bir şekilde aylık geliriniz bulunuyorsa konut kredisi, taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisini rahatlıkla alabilirsiniz.

Ev hanımı olmanızın dışında eğer üzerinize herhangi bir taşınmaz mülk bulunuyorsa yine rahatlıkla bankaların kredi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Örnek olarak 100.000 TL değerindeki bir eve sahipseniz evinizi ipotek ettirerek, evinizin değerinin %75’ine kadar kredi alabilirsiniz. Ancak genellikle bankalar 50.000 TL ve üzerinde ihtiyaç kredisi vermediklerinden dolayı banka görevlileri özel görüşmeler yaparak kredi limitinizi artırabilirsiniz. Yani taşınmaz bir mülkünüz bulunuyorsa, belirli limitlerde bankalardan konut, taşıt veya ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.

Konuyu özetlemek gerekirse, eğer maaş bordronuz, aylık bir geliriniz veya taşınamaz bir mülkünüz bulunuyorsa bankalardan kredi almanız pek olası değildir. Taşınmaz mülkünüzün bulunmaması durumunda, sigortalı olarak çalışan eşiniz, oğlunuz veya kızınızın üzerine kredi notu ve diğer şartlar sağlandığı takdirde kredi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sayfanın devamındaki yorum bölümünden ev hanımlarına kredi hakkındaki soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Alanında uzman banka editörlerimiz kısa süre içerisinde sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tüm Bankaların Hesap İşletim Ücretleri başlıklı makalemizde bankaların hesap işletim ücretleri, hesap işletim ücreti ve hesap işletim ücretleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar(1 )

Sen de Yorumla!