Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan Denizbank, müşterilerine sunduğu hizmetlere hız kesmeden ve her geçen gün yenilerini ekleyerek devam etmektedir. Kredi, Kredi kartı, banka hesabı gibi popüler hizmetlerin yanında sahip olduğunuz para, döviz vb. gibi mal varlığınızı başka hesaplara da transfer etmenize imkan sağlamaktadır. Denizbank müşterileri arasında gerçekleşen transfer işlemi olan Havalenin yanında yurtiçi ve yurtdışında yer alan banka hesaplarına da Denizbank aracılığıyla transfer gerçekleştirebilirsiniz. Başka bankalara para veya döviz aktarma işlemi olan EFT (Elektronik Fon Transferi) Denizbank’ta haftanın belirli gün ve saatlerinde gerçekleştirilmektedir. Sayfamızın devamından denizbank eft saatlerine erişebilir ve paranın karşı hesaba geçip geçmediğini kontrol işlemi olan denizbank eft sorgulamayı nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

denizbank

700’den fazla şube ve 5000’e yakın ATM noktasıyla hizmetlerine devam eden Denizbank, EFT Saatlerini resmi tatiller hariç hafta içi her gün 08:00-16:30 saatleri arası olarak belirlemiştir. Bu saatler arasında yapacağınız aktarma işlemleri aynı gün karşı kişinin hesabına geçer.

Denizbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT saatlerini 08:00 ve 16:30 saatleri arası olarak belirleyen Denizbank’ta yapacağınız transfer işlemleri ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesapa geçer. Ancak bazı özel durumlarda Denizbank’tan kaynaklı yoğunluk ve teknik aksaklıklardan dolayı bu süre yarım saate kadar uzayabilir. Eğer yarım saat sonunda gönderdiğiniz fon karşı hesaba ulaşmamış ise, 444 0 800 veya 0850 222 0 800 numaralı telefonlardan denizbank müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak denizbank eft sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pazartesi 08:00’dan  önce ve Cuma 16:30’dan sonra hafta sonu da dahil olmak üzere yapacağınız EFT’ler haftanın ilk iş günü olan Pazartesi saat sekizden sonra işleme alınır. Hafta sonları yapacağınız transferler talimat olarak alınır ve pazartesi günü işleme alınarak karşı hesaba aktarılır.

Denizbank EFT Ücretleri

Denizbank yaptığı eft işlemi karşılığında müşterilerinden belirli bir miktarda ücret talep etmektedir. Denizbank 2016 yılı için eft ücretlerini şu şekilde belirlemiştir:
Şube aracılığıyla yapacağınız EFT’lerde banka 42 TL‘den başlayan göndereceğiniz miktara göre artacak şekilde maksimum 420 TL talep etmektedir. Yani banka ne kadar yüksek meblağ transfer ederseniz o kadar fazla ücret ödersiniz.
ATM’den yapacağınız EFT işlemlerinde ise banka sizden 6 TL almaktadır. Denizbank internet bankacılığını kullanır iseniz bu ücret 3.5 TL olmaktadır. Denizbank’ın mobil uygulaması olan “MobilDeniz” üzerinden yapacağınız EFT’lerde ise banka size 1.60 TL kesinti uygulamaktadır.

Denizbank eft işlemleri hakkındaki soru ve sorunlarınızı sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilir ve alanında uzman kadromuzdan en kısa sürede geri dönüş alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde vakıfbank, vakıfbank kredi notu ve vakıfbank kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!