Uluslararası düzeyde hizmet veren bankalardan biri olan Burgan Bank, 2012 yılında Tekfen bankasını satın almasıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne kurumsal ve bireysel müşterilerine kredi, mevduat hesabı, yatırım gibi hizmetler sunan Burgan Bank, aynı zamanda müşterilerine sahip oldukları para, döviz. vb. malvarlığını yurtiçi ve yurtdışında yer alan diğer bankalara transfer hizmeti de sunmaktadır. EFT olarak adlandırılan bu transfer hizmetini Burgan Bank haftanın belirli günlerinde belirli saatler arasında gerçekleştirmektedir.

burgan-bank

Burgan Bank 2016 yılı içerisinde yapılacak transfer işlemlerinde eft başlangıç saatini 09:00 olarak belirlemiştir. EFT bitiş saatini ise 16:30 olarak belirleyen banka, bu saatler arasında yapılan transfer işlemlerini aynı gün karşı hesaba iletmektedir.

Burgan Bank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Resmi tatiller dışında hafta içi günlerde 09:00-16:30 saatleri arasında yapacağınız elektronik fon transferi (EFT) işlemleri ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Ancak bankanın yoğunluğu ve teknik aksaklıklardan dolayı bu süre bazen 30 dakikaya kadar uzamaktadır. Eğer 30 dakikanın sonunda gönderdiğiniz tutar hala karşı hesaba geçmemiş ise 0850 222 8 222 numaralı telefondan burgan bank müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak eft sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer EFT’nizi resmi tatiller, hafta sonu veya yukarıda belirttiğimiz saatler dışında gerçekleştirdiyseniz, banka bu işleminizi talimat olarak değerlendirir. EFT’nizin işleme alınması ise tatilden veya işlemi gerçekleştirdiğiniz günden sonraki ilk iş gününde gerçekleşir. EFT’niz işleme alındıktan ortalama 10 dakika sonra karşı hesaba geçer.

Burgan Bank EFT Ücretleri Ne Kadar?

Burgan Bank diğer bankalarda olduğu gibi EFT işlemleri için müşterilerinden belirli oranlarda ücret talep etmektedir. Şube aracılığıyla göndereceğiniz tutara göre değişen ancak minimum 40 TL ve maksimum 400 TL gibi bir fiyat talep etmektedir. Eğer burgan bank çağrı merkezi ile transfer işleminizi gerçekleştirir iseniz banka sizden 15 TL almaktadır. Bunların dışında burganbank.com.tr üzerinden internet şubesi aracılığıyla yapacağınız işlemlerde ise eft ücreti 3 TL olarak belirlenmiştir.

Burgan Bank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Burgan Bank aracılığıyla gönderdiğiniz EFT’nin karşı hesaba geçip geçmediğini merak ediyorsanız, bu işlemi telefon bankacılığı veya şube aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. En yakın şubeye giderek EFT sorgulamanızı yapabilir veya 0850 222 8 222 numaralı telefondan burgan bank çağrı merkezini arayarak eft’nizi sorgulayabilirsiniz.

Burgan Bank EFT işlemleri hakkındaki soru ve sorunlarınızı yorum bölümünden tarafımıza iletebilirsiniz. Alanında uzman editörlerimiz en kısa sürede sorununuz ile alakalı geri dönüş sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Albaraka Türk EFT Saatleri başlıklı makalemizde albaraka türk, albaraka türk eft saatleri ve albaraka türk eft saatleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!