Türkiye genelinde yüzbinlerce kişiye iş imkanı ve istihdam sağlayan bankalar, 2016 yılında da yeni personel almaya devam edecekler. Pek çok iş pozisyonu için başvuruları kabul eden bankalar, belirli sınav ve mülakatlar sonucunda personel alımı yapmaktadır. Gişe asistanı, çağrı merkezi yetkilisi, asistan, satış temsilcisi gibi açık pozisyonların olduğu bankaların güncel iş ilanlarına sayfamızın devamından ulaşabilirsiniz. Yeni açık pozisyonlar ve banka iş ilanları açıldıkça sayfamız güncellenecektir.

2016 Banka iş ilanları

Türkiye’nin parasına yön verenler diyebileceğimiz bankalar, her sene olduğu gibi 2016 yılı için banka personel alımı ilanlarını duyurmuşlardır. Türkiye’de hizmet veren 20’den fazla banka yeni pozisyonlar açarak, hizmetlerini geliştirmek ve müşterilerine en üst kalitede hizmeti sunmak istemektedir. Bu nedenle açtıkları pozisyonlara belirli sözlü ve yazılı sınavları geçmiş kişileri getirmektedirler.

Türkiye’nin tüm illerindeki ve KKTC’deki şubelerine personel alımı yapan bankalar, genellikle haziran ve temmuz aylarından sonra iş ilanlarını açmaktadır. Başvurular için belirli bir süre koyan bankalar, başvuru süresi bittikten sonra başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Bankaya verdiğiniz CV’ye göre banka sizi yazılı sınav ve sözlü mülakata almaktadır. Başvurduğunuz pozisyondaki kişiler ile birlikte girdiğiniz bu sınavlarda başarılı olursanız, ihtiyaç duyulan kişi sayısı kadar personel alınmaktadır.

Pek çok kişinin aklında olan soru ise sınavsız personel alımı yapılıp yapılmayacağıdır. Ancak şuana kadar hiçbir banka sınavsız personel alımı yapmamış bulunmaktadır. Yani bankalarda çalışmak istiyorsanız her koşulda yazılı ve sözlü sınavlara tabi tutulacaksınız. Bu nedenle eğer bankalarda çalışmak istiyorsanız, bankacılık sınavlarına çalışmanız önerilir. Sınavlardan alacağınız puanlar şüphesiz ki rakipleriniz ile aranızda fark oluşturacaktır.

Diğer bir sorun ise üniversite mezunu olmayanların işe alınıp alınmayacağıdır. Bazı bankalar bazı pozisyonlar için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aramaktadır. (Örnek; Bankacılık, muhasebe vb. bölümü) Bunların dışında bazı pozisyonlarda ise bu şartı aramamaktadır. Bankaların yayınladığı iş ilanında bu gereklilik belirtilmektedir. Eğer üniversite mezunu olma şartı belirtilmemiş ise üniversite mezunu olmasanız dahi rahatlıkla iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Banka personel alımları ve iş ilanları hakkındaki soru ve sorunlarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Editör kadromuz tarafından kısa süre içerisinde sorunuza geri dönüş yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan TEB Kredi Notu Sorgulama başlıklı makalemizde teb findeks notu, teb kredi notu ve teb kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!