1996 yılında kurulan Bank Asya, kurulduğu günden bu yana müşterilerine kredi ve mevduat hesabı konularında hizmet sunmaktadır. Türkiye genelinde 200’den fazla şube 1000’den fazla ATM noktası ile müşterilerine hizmetlerini sürdüren katılım bankası Bank asya, aynı zamanda müşterilerine yurtiçi ve yurtdışındaki diğer bankalara para, döviz vb. transferi hizmeti sunmaktadır. EFT olarak adlandırılan bu hizmetini belirli gün ve saatlerde gerçekleştiren Bank asya’nın eft saatlerine ve eft’nın ne zaman hesaba geçeceğine dair bilgiye sayfanın devamından ulaşabilirsiniz.

bank-asya

“Farklı beklentilere farklı çözümler” sloganıyla hizmetlerini sürdüren Bank Asya’da EFT başlangıç saati 08:30‘dur. EFT bitiş saatini ise 17:25 olarak belirleyen bankada bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri aynı gün karşı hesaba geçmektedir. Eğer bu saatler arasında yaptığınız işlemler karşı hesaba geçmemiş ise bank asya eft sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız hakkındaki bilgiyi sayfanın devamından bulabilirsiniz.

Banka Asya EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Bank Asya’da resmi tatiller dışında hafta içi her gün 08:30-17:25 saatleri arasında yapacağınız transferler ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Bankadan kaynaklı yoğunluk ve teknik aksaklıklardan dolayı bazı durumlarda gönderdiğiniz paranın karşı hesaba geçmesi yarım saati bulabilmektedir. Eğer ki 30 dakika sonunda gönderdiğiniz tutar karşı hesaba geçmemiş ise 0850 222 4 888 numaralı telefondan bank asya müşteri hizmetlerini arayarak eft sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunların dışında resmi tatil günlerinde yapacağınız transferler, tatilden sonraki ilk iş gününde karşı hesaba iletmektedir. Eğer ki eft’nizi hafta sonu da dahil olmak üzere cuma günü 17:25’den sonra ve pazartesi 08:30’dan önce yaparsanız, ilk mesai günü olan pazartesi günü işleme alınır ve karşı hesaba iletilir.

Bank Asya EFT Ücretleri

Diğer bankalarda olduğu gibi Bank Asya’da EFT işlemleri için müşterilerinden belirli oranlarda ücret talep etmektedir. 2016 yılı için bank asya, şubelerden yapılan EFT’ler için göndereceğiniz tutara göre değişen minimum 30 TL ve maksimum 250 TL talep etmektedir. Eğer EFT’nizi ATM’den yaparsanız 4 TL ücret alan bank asya, bu işlemi bankasya.com.tr üzerinden internet bankacılığı ile gerçekleştirirseniz 2 TL talep etmektedir. Bank Asya Android ve iOS mobil uygulamaları üzerinden yapılan EFT’ler için ücret talep etmemektedir.

Bank Asya EFT saatleri ve eft sorgulama ile alakalı sorularınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Editörlerimiz en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Senetle Kredi Veren Bankalar ve Şirketler başlıklı makalemizde senetle kredi veren bankalar, senetle kredi veren firmalar ve senetle kredi veren şirketler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!