Kurumsal ve bireysel müşterilerine sunduğu hizmetlerle müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmayı hedefleyen Anadolu Bank, müşterilerine kredi, mevduat, sigorta gibi hizmetler sunmaktadır. Türkiye genelinde 100’den fazla şube ve 2000’den fazla çalışanıyla hizmetlerini sürdüren banka, özel sermaye ile kurulan bankalarımızdan birisidir. Kredi, mevduat hesabı gibi hizmetlerinin yanında Anadolu Bank, müşterilerine sahip oldukları varlıklarını, yurtiçi ve yurtdışında yer alan bankalardaki başka hesaplara da transfer hizmeti sunmaktadır. Elektronik Fon Transferi (EFT) olarak adlandırılan bu hizmet, Anadolu Bank’da belirli gün ve belirli saatlerde gerçekleştirilmektedir. Sayfamızın devamından Anadolu bank eft saatlerine ulaşabilir ve eft ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

anadolu-bank

1997 yılında kurulan Anadolu Bank, 2016 yılı için EFT başlangıç saatini 08:00 olarak belirlemiştir. EFT bitiş saatini ise 17:00 olarak belirleyen banka bu saatler arasında yapılan EFT’leri aynı gün karşı hesaba iletmektedir.

Anadolu Bank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Anadolu Bank aracılığıyla mesai günlerinde 08:00-17:00 saatleri arasında şube, atm veya internet şubesi aracılığıyla yapacağınız EFT’ler ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesaba iletilmektedir. Banka yoğunluğu ve sistemden kaynaklı teknik aksaklıklar dolayısıyla eft’nin karşı hesaba geçmesi bazen 30 dakikayı bulabilmektedir. Eğer 30 dakika sonunda gönderdiğiniz tutar karşı hesaba geçmemiş ise 0850 222 55 50 numaralı telefondan anadolu bank müşteri hizmetlerini arayarak EFT sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hafta sonu, resmi tatiller ve eft saatleri dışında yaptığınız gönderim işlemleri, banka tarafından talimat olarak alınmaktadır. Gönderiminiz mesai günleri ve saatleri dışında gerçekleşti ise, eft’niz ilk mesai gününde işleme alınır ve karşı hesaba aktarılır.

Anadolu Bank EFT Ücretleri

Anadolu Bank, şubeden yapılan EFT işlemlerinde 35 TL ile 500 TL arasında değişen bir eft ücreti almaktadır. %0.40 oranında olan eft ücreti, eğer anadolu bankasında hesabınız yoksa ve anadolu bank aracılığıyla eft yapmak istiyorsanız, 50 TL ile 600 TL arasında değişmektedir. anadolubank.com.tr aracılığıyla internet şubesinden yapacağınız EFT işlemlerinde banka sizden 3 TL talep etmektedir. Eğer EFT’nizi anadolu bank çağrı merkezi aracılığıyla telefon ile gerçekleştirirseniz banka yine sizden 3 TL almaktadır.

Anadolu Bank EFT Sorgulama

Eğer paranızı anadolu bank aracılığıyla transfer ettiniz ve paranızın karşı hesaba geçip geçmediğini merak ediyorsanız, 0850 222 55 50 numaralı telefondan anadolu bank müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak eft sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Burgan Bank EFT Saatleri başlıklı makalemizde burgan bank, burgan bank eft saatleri ve burgan bank eft saatleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!