1985 yılında kurulan Albaraka Türk bankası, Türkiye’de hizmet veren katılım bankalarından birisidir. “Faizsiz Kazanç” sloganıyla hizmetlerini sürdüren banka, müşterilerine kredi, kredi kartı, mevduat hesabı, altın hesabı gibi hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetlerinin yanında sahip olduğunuz parayı yurtiçi ve yurtdışındaki diğer banka hesaplarına transfer hizmeti olan EFT’yi de sunmaktadır. EFT işlemlerini haftanın belirli günleri ve belirli saatlerinde gerçekleştiren Albara Türk’ün eft saatlerine sayfanın devamından ulaşabilir, eft sorgulama işlemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Albaraka-turk

Başka bankalara para ve döviz transferi olan EFT’yi Albaraka Türk resmi tatiller hariç hafta içi günlerde gerçekleştirmektedir. EFT başlangıç saatini 09:00 olarak belirleyen banka, EFT bitiş saatini ise 17:15 olarak belirlemiştir. Hafta içi günlerde 09:00-17:15 saatleri arasında yapacağınız EFT’ler aynı gün karşı hesaba geçmektedir.

Albaraka Türk EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Albaraka Türk tüm bankalarda olduğu gibi EFT’yi hafta içi günlerde belirli saatler arasında gerçekleştirmektedir. 09:00 ve 17:15 saatleri arasında yapacağınız transfer işlemleri ortalama 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Ancak bazı durumlarda (teknik aksaklıklar ve banka yoğunluğu) eft’nin karşı hesaba geçmesi yarım saati bulabilmektedir. Eğer 30 dakika sonunda gönderdiğiniz tutar karşı hesaba geçmemiş ise 444 5 666 numaralı telefondan albaraka türk müşteri hizmetleri çağrı merkezini arayarak eft sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cumartesi ve pazar hafta sonu günleri ile Cuma 17:15’den sonra ve Pazartesi 09:00’dan önce yapacağınız EFT’ler banka tarafından talimat olarak alınır. Gönderdiğiniz tutar pazartesi günü 09:00’dan sonra işleme alınır ve karşı hesaba iletilir. Resmi tatil günlerinde yaptığınız işlemler ise aynı şekilde, tatilden sonraki ilk iş gününde işleme alınarak karşı hesaba iletilir.

Albaraka Türk EFT Ücretleri Ne Kadar?

Albaraka Türk bankası, diğer bankalarda da olduğu gibi Eft işlemleri için belirli oranlarda ücret talep etmektedir. Albaraka Türk 2016 yılı için şubeden yapacağınız transfer işlemlerinde 5 TL‘den başlayan ve göndereceğiniz tutara göre değişmek üzere maksimum 500 TL gibi bir eft ücreti belirlemiştir. ATM’leri kullanarak yaptığınız eftler için 5 TL ücret alan banka, aynı ücreti albaraka türk müşteri hizmetleri çağrı merkezi aracılığıyla yaptığınız eftler için de almaktadır. 2016 yılı için albaraka türk bankası, www.albaraka.com.tr üzerinden internet bankacılığı kullanılarak yapılan transferler için eft ücretini 2 TL olarak belirlemiştir.

Sayfanın devamında yer alan yorum bölümünden albaraka türk eft saatleri, eft sorgulama ile ilgili soru ve sorunlarınızı tarafımıza iletebilirsiniz. Alanında uzman editörlerimiz en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bank Asya EFT Saatleri başlıklı makalemizde bank asya, bank asya eft saatleri ve bank asya eft saatleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!