Kredi notu, bankaların kredi ve kredi kartı verirken dikkate aldığı en önemli faktörlerden birisidir. Akbank da bu hizmetlerini sunarken findeks tarafından tüm Türkiye’deki herkesin sahip olduğu kredi puanını göz önüne almaktadır. Gecikmiş ödemeleriniz, borç durumunuz gibi etkenlerin etkilediği kredi notu, Akbank’ın da kurucuları arasında bulunduğu Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenmektedir. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu (KKB)’ni bir markasıdır. Eğer siz de Akbank kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız sayfamızın devamından gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

akbank

Akbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

0 ile 1900 arasında Findeks tarafından belirlenen kredi notu sisteminde, 0-699 puanları arasında yer alan kişiler bankalar tarafından en riskli grup olarak belirlenir. 699-1099 orta riskli, 1099-1499 az riskli olarak değerlendirilmiştir. En riskli gruba göre 699-1499 arasında yer alan kişilerin kredi ve kredi alma ihtimali daha yüksektir. Findeks tarafından 1499-1699 iyi durum olarak belirlenirken 1699-1900 arasında kredi notuna sahip kişiler çok iyi olarak değerlendirilir. Yani 1699-1900 arasında notla değerlendirilmiş kişiler herhangi bir bankadan rahatlıkla kredi alabilir ve kredi kartı çıkarabilirler. Kredi notunuz yükseldikçe kredi ve kredi kartı alma ihtimaliniz o derece artacaktır.

findeks-kredi-notu

Akbank kredi notu öğrenme işlemleri findeks.com üzerinden ve akbank mobil uygulaması üzerinden gerçekleşmektedir. Birkaç dakika içerisinde TC kimlik no ve telefon numaranız ile kayıt olacabileceğiniz findeks üzerinden 5 TL gibi bir ödeme yaparak kredi notunuzu öğrenebilir ve risk raporunuzu edinebilirsiniz. Findeks ile ilgili daha detaylı bilgiyi buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

Akbank’ın akıllı telefonlar için uygulaması olan “Akbank Direkt Mobil”den kredi not sorgulamak için yapmanız gereken, uygulamayı cihazınıza yüklemek ve ardından uygulamaya giriş yapmaktır. Akbank Direkt Mobil’e giriş yaptıktan sonra “Başvuru Nakit İhtiyaçlarım” bölümünde yer alan Risk raporu – findeks’e giriş yapılarak akbank kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

Eğer internetiniz , akbank mobil uygulamanız bulunmuyor ve kredi notu öğrenmek istiyorsanız, AVEA ve TURKCELL üzerine kayıtlı telefonlarınızdan TC Kimlik no ve doğum tarihinizi aralarında boşluk bırakarak “1122”ye sms göndererek öğrenebilirsiniz. Örnek SMS şu şekildedir: “9876543210 1987”

Akbank kredi notu sorgulama ve öğrenme işlemleri ile alakalı soru ve sorunlarınızı sayfanın devamındaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Alanındaki uzman kadrosuz sizlere en kısa sürede dönüş yapacaklardır.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde ziraat bankası, ziraat bankası kredi başvuru ve ziraat bankası kredi başvuru sonucu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!