Şubeye gitmeye ihtiyaç kalmadan kredi başvurusu yapmanıza olanak sağlayan, Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi Akbank, sms ve online internet üzerinden başvuruları kabul etmektedir. Nakit ihtiyacı olan müşterilerine kredi sağlayarak yardımcı olan Akbank’ta İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi ihtiyacınıza uygun kredi türleri bulunmaktadır. Uygun kredi ve vade seçenekleri kredi açısından en çok seçilen bankalardan biri olan Akbank kredileri hakkındaki bilgiyi sayfamızın devamından edinebilir ve hangi krediye nasıl başvuracağınızı öğrenebilirsiniz.

akbank

Akbank İhtiyaç Kredisi Nasıl Başvurulur?

Her türlü ihtiyaçlar için Akbank’ın müşterilerine sunduğu kredi türü olan ihtiyaç kredisi 36 aya varan vadelerle %1.19’dan başlayan faiz ile müşterilerine sunmaktadır. Eğer ipotekli ihtiyaç kredisi ve eğitim kredisi için başvurursanız 36 aya kadar %1.19, ihtiyaç kredisi için başvurursanız 36 aya kadar %1.25 faiz ile ödeme yaparsınız. Tatil, eğitim, alışveriş, sağlık gibi durumlarda başvurabileceğiniz Akbank ihtiyaç kredisi düşük faiz oranı ile pek çok kişiye cazip gelmektedir. Minimum 1000 TL, maksimum 25.000 TL ile sınırlandırılan ihtiyaç kredisine başvurmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Akbank ihtiyaç kredisi başvuru şartlarından olan gerekli belgeler ise şu şekildedir:

 • Nufüs cüzdanı, ehliyet veya pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • İkametgah (Gerekli olmayabilir)

Akbank Konut Kredisi Nasıl Başvurulur?

Akbank’ın yeni ev almak isteyen müşterilerine sunduğu kredi tipi olan konut kredisi müşterilere 120 aya kadar %1.10 faiz ile sunulmaktadır. Minimum 10.000 TL, maksimum 500.000 TL ile sınırlandırılan konut kredisinde, kredi ile alınan eve banka tarafından ipotek konulur ve borcu tamamladığınız anda ipotek kaldırılır. Başvuru için 18 yaşından büyük olma koşulu aranan konut kredisinde, satın alınan eve Akbank tarafından konut sigortası yaptırılır. Minimum 3 ay, maksimum 120 ay vade süresi bulunan akbank konut kredisi başvuru için gerekli belgeler şu şekildedir:

 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Çalışanlar için maaş bordrosu, serbest meslek ile uğraşanlar için vergi levhası
 • İkametgah (Gerekli olmayabilir)

Akbank Taşıt Kredisi Nasıl Başvurulur?

Akbank’ın 0 ve 2.el araç almak isteyen müşterilerine sunduğu kredi hizmeti olan Taşıt Kredisini müşterilerine 48 aya kadar vade ile %1.12’den başlayan faizlerle sunmaktadır. 1000 TL ile 300.000 TL arasında değişen kredi miktarı aracın 0 veya 2. el olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir. 0 km araçlarda 1000 TL’den başlayıp 300.000 TL’ye kadar kredi sunan Akbank, 3 ay ile 48 ay arasında değişen vadelerle %1.25 faiz ile taşıt kredisini sunmaktadır. 2. el araçlarda ise 2000 TL ile 100.000 TL arasında değişen krediyi 3 ay ile 48 ay vadeli olarak %1.12 faiz ile sunmaktadır. Akbank taşıt kredisine başvurmak için 18 yaşından büyük olma koşulu arayan akbank kredi başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

 • Nufus cüzdanı, ehliyet veya pasaportun aslı ve fotokopisi
 • İkametgah (Gerekli olmayabilir)
 • Çalışanlar için maaş bordrosu, serbest meslek ile uğraşanlar için vergi levhası
 • Gelir belgesi
 • Gayrime

Akbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’ın müşterilerine sunduğu yukarıdaki kredi hizmetlerinden yararlanmak için belgeleri hazırlayıp en yakın şubeye giderek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer başvurunuzu şube kanalıyla gerçekleştirmek istemiyorsanız akbank web sitesi olan akbank.com üzerinden başvurubilir veya SMS yoluyla başvuru gerçekleştirebilirsiniz. SMS yoluyla başvuru yapmak için yapmanız gereken “TC KIMLIK NO BOSLUK KREDI TURU VE MIKTARI” yazarak 4425‘e SMS gönderebilirsiniz. Örnek: “123456789 IHTIYAC 5000”. Eğer akbank kredileri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz en yakın şubeye gidebilir veya 444 25 25 numaralı telefondan akbank müşteri hizmetlerini arayarak krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Finansbank EFT Saatleri başlıklı makalemizde finansbank, finansbank eft ne zaman hesaba geçer ve finansbank eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!