1948 yılında Adana’da kurulan Akbank, müşterilerine sunduğu kredi, kredi kartı, mevduat hesabı vb. hizmetlerin yanında para ve döviz transferi hizmeti de sunmaktadır. Hesaplarınızda sahip olduğunuz parayı başka bankadaki hesaplara transfer yani EFT hizmeti sunan akbank bu hizmetini belirli gün ve saatlerde gerçekleştirmektedir. Eğer gönderdiğiniz paranın aynı gün karşı tarafa geçmesini istiyorsanız eft’yi akbank’ın belirlediği gün ve saatlerde gerçekleştirmelisiniz. Sayfamızın devamından akbank eft saatlerine ulaşabilir ve akbank eft sorgulama hakkında bilgi edinebilirsiniz.

akbank

Akbank’ta EFT saatleri resmi tatiller hariç pazartesi’den cuma’ya saat 09:00 – 17:00 saatleri arasında belirlenmiştir. Bu saatler dışında yapacağınız EFT işlemleri, talimat olarak değerlendirilir ve ilk iş gününde işleme alınarak karşı hesabın bankasına gönderilir. Ancak Pazartesi’den Cuma’ya kadar sabah 9 ve akşam 5 saatleri arasında yapacağınız transfer işlemleri aynı gün karşı hesaba geçer.

Akbank EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Akbank’ın belirlediği eft saatleri olan 09:00 ve 17:00 saatleri arasında yapılan işlemler ortalama 10 dakika sonra karşı hesaba geçer. Bazı durumlarda teknik aksaklık ve yoğunluktan dolayı paranın karşı hesaba geçmesi 30 dakikayı bulabilir. Eğer 30 dakika içerisinde eft karşı hesaba geçmez ise 444 25 25 numaralı telefondan çağrı merkezini arayarak akbank eft sorgulama işlemi yapabilir ve paranın ne zaman hesaba geçeceğini öğrenebilirsiniz. Bunların dışında Akşam 5’ten sonra yapacağınız eft işlemi, ertesi iş günü sabah 9’da işleme alınır. Hafta sonları yapacağınız EFT işlemleri ise ilk iş günü olan Pazartesi günü karşı hesaba geçer.

Akbank EFT Ücretleri Ne Kadar?

Akbank müşterilerinin şubeden yapacağı eft işlemlerinde 50 TL‘den başlayıp göndereceğiniz tutara göre değişen bir eft ücreti belirlemiştir. Eğer eft’nizi ATM aracılığı ile yaparsanız 7.5 TL talep etmektedir. İnternet şubesinden yapacağınız işlemleri 4.5 TL alan akbank, mobil uygulama üzerinden yapılan işlemlerde ise 4 TL tahsil etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri başlıklı makalemizde garanti bankası, garanti bankası eft ne zaman hesaba geçer ve garanti bankası eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!